Strona główna > województwa

Województwa

W części II “Umówmy się na Polskę”, nasi eksperci wsparci piórem wybitnych pisarzy zapraszają nas do odwiedzenia wojewódzw marzeń – fabularyzowanych historii o tym jak Polska mogłaby wyglądać w naszej nowej umowie społecznej. Zobacz, jak wyglądałoby bliskie Ci ideowo województwo gdyby proponowany przez nas ustrój sta się rzeczywistością. Progresywne Województwo Marzeń

Helena Chmielewska-Szlajfer i Paweł Dobrowolski, wsparci piórem Ziemowita Szczerka, piszą o progresywnych samorządowcach na Pomorzu, którzy w wyniku reform ustrojowych zaproponowanych w “Umówmy się na Polskę”, otrzymują nowe kompetencje.

>>> Zobacz co dzieje się dalej


Chadeckie Województwo Marzeń

Łukasz Rozdeiczer, Artur Wołek, wsparci wyobraźnią Karoliny Lewesta, opisują jak w nowych realiach po reformie samorządowej zaproponowanej w “Umówmy się na Polskę”, podkarpacka prawica sięga do chadeckich korzeni.

>>> Zobacz co dzieje się dalej


Lewicowe Województwo Marzeń

Alicja Pacewicz, Jan Smoleński i Michał Żabicki, wsparci piórem Sylwii Chutnik, pokazują jak po reformach ustrojowych zaproponowanych w “Umówmy się na Polskę”, samorząd zachodniopomorskiego przejmuje lewicowa koalicja.

>>> Zobacz co dzieje się dalej


Konserwatywne Województwo Marzeń

Jakub Drożdż i Sylwia Sysko-Romańczuk, przy redakcyjnym wsparciu Marty Kwaśnickiej, opisują jak reforma konstytucyjna proponowana w “Umówmy się na Polskę” daje podlaskim konserwatystą nowe narzędzia do łączenia tradycyjnych wartości z nowoczesnym rządzeniem

>>> Zobacz co dzieje się dalej


Liberalne Województwo Marzeń

Leszek Stypułkowski, Marek Tatała i Marcin Zieliński, we współpracy z Piotrem Siemionem, opisują wzmocniony reformami przedstawionymi w “Umówmy się na Polskę” wielkopolski samorząd, który podejmuje ambitne, prorynkowe reformy.

>>> Zobacz co dzieje się dalej